/Files/images/87629895.jpg

Наша бібліотека відкрита 1 вересня 1948 року. З того часу її користувачами були більше двох тисяч читачів.Відвідують бібліотеку не тільки учні, а й працівники НВК і навіть деякі батьки учнів.

Перша інвентарна книга бібліотеки Мощенської школи розпочата в 1981 році, хоча історія її почалася значно раніше.

Перших своїх учнів заклад прийняв 1 вересня 1948 року, вони і стали першими читачами бібліотеки.

Історія бібліотеки - невід'ємна частина історії школи. З перших днів велика увага приділялася шкільній бібліотеці. Для формування її фонду були виділені кошти державних структур. Фонд бібліотеки комплектувався літературою по всіх галузях науки і техніки. Паралельно йшло комплектування художньою і науково – популярною літературою. З кожним роком поступово збільшувався фонд бібліотеки новими виданнями, а шкільний бібліотекар став першим порадником у пошуках літературних новинок.

Добрий слід в пам'яті учнів залишила бібліотекарка Шафранська Ольга Кирилівна, вона ж і вчитель німецької мови , яка більше 10 років пропрацювала з книгами і читачами. Ольга Кирилівна приклала багато зусиль, щоб зібрати необхідний книжковий фонд бібліотеки. Саме під час ії роботи, в середині 70-х років минулого століття, в школі запровадили вперше в Україні кабінетну систему. Зросла роль шкільної бібліотеки , збільшилась кількість науково-популярної літератури.

Поступово бібліотека ставала все важливішою , бо кожен захід , який проводився у школі, будь – то педрада чи батьківські збори ,свято Букваря чи Останній дзвоник, потребував належної підготовки. Тому і пішли люди за книжною мудрістю та порадою до бібліотеки.

У 80 – ті роки в шкільній бібліотеці змінилося декілька бібліотекарів. 80-м рокам була притаманна ідеологізація, і знову величезна праця і відповідальність за формування ідеології в суспільстві випала на долю бібліотек. Стосувалось це і нашої бібліотеки. В ці роки бібліотекарі проводила велику пропагандиську роботу. Регулярно готувала тематичні виставки книг, підбирала літературу для обов’язкового на ту пору політнавчання.

Великих ускладнень зазнала шкільна бібліотека в період 90-х років.

Бібліотека не отримує методичної літератури. Підручники надходять регулярно , але їх завжди не вистачає. Бібліотечний фонд поповнюється за рахунок книг , які подарували учні .

Протягом 65 років існування шкільної бібліотеки змінювались і її працівники.

Як пам'ятають старожили села, в бібліотеці завжди працювали жінки. Вони мали різну освіту – хто вищу, хто середню спеціальну, хто навіть педагогічну освіту. Але всі вони мали величезний талант гуманності, насамперед до дітей та безмірну любов до своєї праці. Вони на довгі роки зберегли бадьорість духу, ясність розуму, свіжість почуттів. Своє дбайливе ставлення до книги, в якій вони вбачали свого вірного і незмінного друга, прививали своїм читачам.

Працівники школи пам'ятають таких співробітників бібліотеки:

Шафранську Ольгу Кирилівну, Навроцьку Раїсу Сидорівну,Кульчицьку Оксану Валентинівну Поліщук Валентину Дмитрівну, Тищук Валентину Вікторівну.

У 1996 році в бібліотеку прийшла працювати Тищук В.В. ( за освітою вчитель початкових класів ). Свою роботу шкільної бібліотека намагається скерувати так, щоб всіляко сприяти всебічному розвитку особистості у навчально-виховного процесі НВК.

Бібліотекар проводить із читачами різноманітну роботу «Школа – це перш за все книга…- говорив В.О. Сухомлинський. -

Адже бібліотекар, як і вчитель, працює над самим відповідальним завданням – він дає знання, формує і виховує людину».

У бібліотеці постійно проводяться різні заходи, але перлинами бібліотечної роботи є:

• виховна година «Знай свої права, дитина!»

• бібліотечний урок «Як побудувати громадянське суспільство?»

• диспут «Цікавий світ професій»

• бесіда «Молодь - за здоровий спосіб життя»

• час спілкування „З любов’ю в серці до тебе, Україно»

• бібліотечний урок „Чи важко відремонтувати підручник?»

• усний журнал «Літературні таланти рідного краю»

Шкільний бібліотекар постійно проводить бібліотечні уроки та заходи з метою прищеплення учням любові до книги. Перлини бібліотечної роботи: свято «Посвята в читачі», конкурс «Козацькі розваги», гра-конкурс «Сторінками Червоної книги України», «Зірки Гайворонщини» , літературний калейдоскоп, свято «Ой, яка чудова українська мова» та інші.

/Files/images/bibl.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 255

Коментарi